Γνωστοποίηση διαδικασιών διεξαγωγής Έρευνας για την αξιολόγηση των ΔΡΑΣΕΩΝ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ από το 2014 έως σήμερα

Παρακαλούμε για την τήρηση των περιγραφομένων διαδικασιών εντός της εν λόγω εγκυκλίου ΕΠΕΙΓΟΝΤΟΣ ώστε να ολοκληρωθεί η διαδικασία συμπλήρωσης των Ερωτηματολογίων,  έως και την Τετάρτη 31/05/2023.

Ενημέρωση για τον τρόπο υλοποίησης/διεξαγωγής της εγκριθείσας έρευνας από το ΥΠΑΙΘ του Υπ 다운로드. Ανάπτυξης και Επενδύσεων προς όλους τους εμπλεκομένους και ειδικότερα σε Σχολικές Μονάδες, ΚΕΔΑΣΥ, ΕΔΥ και άλλες Υπηρεσίες που αφορούν στην συγκεκριμένη έρευνα.

Oι  ΔΡΑΣΕΙΣ που αφορούν στην Ειδική Αγωγή,  σε ότι αφορά στην πρόσληψη αναπληρωτών (ΕΚΠ/ΚΩΝ ΕΑΕ και ΕΕΠ-ΕΒΠ),  υποστηρίζονται από τα παρακάτω Ευρωπαϊκά Επιχειρησιακά Προγράμματα ΕΣΠΑ:

1.  Παράλληλη Στήριξη [από Εκπ/κο, Σχολ.Νοσηλευτή, Ειδ.Βοηθ 다운로드. Προσωπικό] – ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ, ( ΔΡΑΣΗ Ι)
  2.  Στελέχωση ΣΜΕΑΕ και στελέχωση Τμημάτων Ένταξης- ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΜΕΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ  (ΔΡΑΣΗ ΙΙ)
  3.  στελέχωση ΚΕΔΑΣΥ, στελέχωση ΕΔΥ- ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΙΚΩΝ ΔΟΜΩΝ (ΔΡΑΣΗ ΙΙΙ)

Για να συμπληρώσετε το ερωτηματολόγιο ενημερωθείτε από:

Τυχόν απορίες επί των ερωτηματολογίων δίδονται από την ανάδοχη εταιρεία ICAP (τηλ 도로명주소 우편번호 다운로드. 210 3362500)