Αναπληρωτές 2021-2022

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΕΣΠΑ/ΠΔΕ/Τακτικού

Τα   ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ για ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΕΣΠΑ ΚΑΙ ΠΔΕ που απαιτούνται είναι τα ακόλουθα :

1. Ψηφιακό Πιστοποιητικό COVID-19 της Ε.Ε.  ή βεβαίωση εμβολιασμού, ή βεβαίωση θετικού διαγνωστικού ελέγχου,
    ή ισοδύναμο πιστοποιητικό ή βεβαίωση τρίτης χώρας,
    ή βεβαίωση αρνητικού εργαστηριακού διαγνωστικού ελέγχου νόσησης (rapid test ή PCR test), έως 72 ώρες πριν την παρουσίαση τους,
  2. ΑΠΟΓΡΑΦΙΚΟ ΔΕΛΤΙΟ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗ :
    1. ΕΝΙΑΙΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ
    2. ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
    3. ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗΣ ΠΕΠ ΣΤΕΡΕΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
    4. ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗΣ
    5. ΕΞΑΤΟΜΙΚΕΥΜΕΝΗΣ
    6. ΑΓΓΛΙΚΗΣ στην ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ
    7. ΕΚΟ Τάξεις Υποδοχής ΖΕΠ
    8. ΠΔΕ COVID-19
    1. Υπεύθυνη δήλωση (ΝΕΑ σύμφωνα με το υπόδειγμα του Υπουργείου Παιδείας) (πατήστε ΕΔΩ)
    2. Υπεύθυνη Δήλωση (είμαι υγιής)
    3. Υπεύθυνη Δήλωση (δεν διώκομαι, δεν είμαι συνταξιούχος)
    4. Υπεύθυνη Δήλωση (ότι τα δικαιολογητικά είναι γνήσια)
    5. Δήλωση Συγκατάθεσης για προσωπικά δεδομένα
    6. Πράξη Ανάληψης (πατήστε ΕΔΩ)
    7. Φωτοαντίγραφο πτυχίου (σε περίπτωση ξενόγλωσσου πτυχίου και μετάφραση, ΔΟΑΤΑΠ και απολυτήριο ελληνικού Λυκείου)  Orcad download.
    8. Φωτοαντίγραφο μεταπτυχιακού ή διδακτορικού διπλώματος (εάν υπάρχει  좋은기억 다운로드. Σε περίπτωση ξενόγλωσσου μεταπτυχιακού και μετάφραση, ΔΟΑΤΑΠ και αναλυτική βαθμολογία) .  Απαραίτητη Αίτηση αναγνώρισης Μεταπτυχιακού 다운로드.
    9. Σεμινάριο 400 ωρών (αν υπάρχει και μόνο σε περίπτωση πρόσληψης από τον πίνακα Ειδικής Αγωγής)  워크래프트 맵 다운로드.
    10. Φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητας.
    11. Φωτοτυπία αποδεικτικού α) ΑΦΜ, β) Α.Μ.Κ.Α, γ) ΑΜ/ΙΚΑ  다운로드.
    12. Φωτοτυπία της πρώτης σελίδας του βιβλιαρίου της ΕΘΝΙΚΗΣ τράπεζας (υποχρεωτικά) όπου θα αναγράφεται καθαρά το ΙΒΑΝ με πρώτο δικαιούχο τον/την αναπληρωτή/τρια εκπαιδευτικό  데드애플 다운로드.
    13. Πρόσφατες ιατρικές βεβαιώσεις (από παθολόγο και ψυχίατρο ιδιώτη ή δημοσίου νοσοκομείου) στις οποίες να πιστοποιείται η υγεία και η φυσική καταλληλότητα των υποψηφίων υπαλλήλων να ασκήσουν διδακτικά καθήκοντα  다운로드.
    14. Πιστοποιητικό Στρατολογίας τύπου Α’ (για τους άντρες).
    15. Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης/Σύμφωνο Συμβίωσης: (μόνο για έγγαμους ή/και με τέκνα  카카오그룹 pc버전 다운로드. Σε περίπτωση τέκνου σπουδάζοντος (άνω των 18 ετών και κάτω των 25 ετών) ή υπηρετούντος τη στρατιωτική θητεία απαιτούνται και οι αντίστοιχες βεβαιώσεις φοίτησης ή υπηρέτησης . Απαραίτητη Αίτηση Αναγνώρισης οικογενειακού επιδόματος 유령신부 다운로드.
    16. Φωτοαντίγραφα βεβαιώσεων προϋπηρεσίας για κάθε σχ. έτος: Απαραίτητη Αίτηση Αναγνώρισης προϋπηρεσίας, σύμφωνα με τα φωτοαντίγραφα βεβαιώσεων προϋπηρεσίας που καταθέτει, για κάθε σχολ  다운로드. έτος χωριστά από τις αντίστοιχες Διευθύνσεις (και όχι συγκεντρωτικά από το ΟΠΣΥΔ). Επισημαίνουμε ότι δεν θα προβαίνουμε στην αναγνώριση προϋπηρεσιών, χωρίς την απαιτούμενη βεβαίωση. Βεβαιώσεις Προϋπηρεσίας για το Δημόσιο, ΝΠΔΔ, ΝΠΙΔ, Ιδιωτικά σχολεία.
    17. Βεβαίωση ενσήμων (https://www.efka.gov.gr/el –> Μισθωτοί –> Ατομικός Λογαριασμός Ασφάλισης Μισθωτών –> συνέχεια στο TAXISNET –> Ατομικός Λογαριασμός Ασφάλισης –> εκτύπωση σε pdf ).
    18. Σε περίπτωση που ο/η αναπληρωτής/τρια ανήκει σε ΕΙΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ (ποσοστό αναπηρίας 67% και άνω, μεσογειακή αναιμία, σκλήρυνση κατά πλάκας) προσκομίζει στην υπηρεσία και την σχετική ιατρική γνωμάτευση που την πιστοποιεί ή το πιστοποιητικό ΚΕΠΑ.
    19. Βεβαίωση ΠΕΚ (σε περίπτωση που υπάρχει).
    20. Όταν οι αναπληρώτριες δικαιούνται μειωμένο ωράριο είναι απαραίτητη η Αίτηση μειωμένου ωραρίου.

1. ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ:

Οι αναπληρώτριες εκπαιδευτικοί (πλήρους και μειωμένου ωραρίου), παρακαλούνται να ενημερώσουν το Τμήμα ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ κατά τη διαδικασία ανάληψης υπηρεσίας, στην περίπτωση που :

• βρίσκονται σε περίοδο κύησης ή λοχείας,
    • είναι μητέρες α) έχουν παιδί ηλικίας έως 2 ετών και επιθυμούν να κάνουν χρήση μειωμένου διδακτικού ωραρίου (απαραίτητη η βεβαίωση από την υπηρεσία του συζύγου για μη χρήση άδειας ανατροφής τέκνου ή μειωμένου ωραρίου) κατά δύο ώρες την εβδομάδα (από το διδακτικό ωράριο που αναφέρεται στη σύμβαση, β) δικαιούνται μειωμένες εισφορές στο ΙΚΑ για ένα χρόνο μετά το πέρας της λοχείας τους,
    • έχουν συνολική διδακτική προϋπηρεσία (πραγματικός χρόνος και όχι σχολικά έτη) άνω των 10 ετών.