Οδηγίες ΥΠΑΙΘ για Προσλήψεις αναπληρωτών εκπ/κών/ΕΕΠ/ΕΒΠ με σύμβαση 3μηνης διάρκειας (ΠΔΕ COVID-19)

Ενημερωθείτε επί της διαδικασίας τοποθέτησης σε σχολικές μονάδες και ανάληψης υπηρεσίας από τις αναλυτικές οδηγίες του ΥΠΑΙΘ (www.minedu.gov.gr/anaplirotes)

Εκεί θα βρείτε και τα δικαιολογητικά που απαιτούνται 다운로드.

Ημερομηνίες τρέχουσας φάσης πρόσληψης αναπληρωτών εκπαιδευτικών και μελών ΕΕΠ-ΕΒΠ, με σύμβαση 3μηνης διάρκειας στο έργο «ΠΔΕ COVID-19» :

• Υποβολή ηλεκτρονικής δήλωσης προτίμησης τοποθέτησης (μέσω ΟΠΣΥΔ) σε σχολικές μονάδες (για τις περιπτώσεις πρόσληψης σε περιοχή) την Τετάρτη 19 Ιανουαρίου 2022 다운로드.
• Προθεσμία ανάληψης υπηρεσίας από Παρασκευή 21 Ιανουαρίου έως Δευτέρα 24 Ιανουαρίου 2022 στη σχολική μονάδα τοποθέτησης.

Παρακαλούμε εφιστούμε την προσοχή σας :

1. Στην ηλεκτρονική αποστολή του συμπληρωμένου εντύπου Απογραφικού Δελτίου Αναπληρωτή (ΕΔΩ) στην ΔΠΕ Φωκίδας (mail@dipe.fok.sch.gr) 다운로드.
  2. Στην έγκαιρη δήλωση της ανάληψης υπηρεσίας από τον Διευθυντή/Προϊστάμενο της σχολικής μονάδας στο Myschool και
  3. στη σύναψη της ψηφιακής σύμβασης  ηλεκτρονικά από τους αναπληρωτές στο https://anaplirotes.gov.gr/ .

Επίσης, διαβάστε προσεκτικά τα δικαιολογητικά που αναφέρουμε αναλυτικά από Αναπληρωτές 2021-2022 –> Δικαιολογητικά Πρόσληψης Αναπληρωτών