Σεμινάρια – Ημερίδες

Ημερίδα   «Πρακτικές ενδυνάμωσης και ευαισθητοποίησης των afisaεφήβων»  για εκπαιδευτικούς και γονείς πρόκειται να πραγματοποιήσει η Κινητή Μονάδα Ψυχικής Υγείας Ν. Φωκίδας της Εταιρίας Κοινωνικής Ψυχιατρικής & Ψυχικής Υγείας σε συνεργασία με το Τμήμα Σχολικών Δραστηριοτήτων της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Φωκίδας και το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Άμφισσας την Τετάρτη 24 Μαΐου 2017 και ώρες 18:00 – 20:30 στο Κ.Π.Ε. Άμφισσας.

Βιωματικό εργαστήριο για εκπαιδευτικούς Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης με θέμα τις τεχνικές του θεάτρου φόρουμ. «Διαφυγές … από κάθε εξάρτηση», ένα θεατροπαιδαγωγικό πρόγραμμα-παράσταση θεάτρου φόρουμ για σχολεία για τη λήψη αποφάσεων και την πρόληψη, Τετάρτη 17 Μαΐου 2017, 17:30 – 20:30 στο Γυμνάσιο Ιτέας.  Ενημερωθείτε (ΕΔΩ)

Ημερίδα   με θέμα «Επιβίωση & Διαβίωση στo βουνό και τη θάλασσα» διοργανώνουν  σε συνεργασία η Διεύθυνση Δ/θμιας Εκπ/σης Φωκίδας δια του Τμήματος Σχολικών Δραστηριοτήτων  και το ΚΠΕ Άμφισσας  την Τετάρτη 10 Μαΐου 2017, 6.00-8.00 μμ, στο Κ.Π.Ε. Άμφισσας. Ενημερωθείτε (ΕΔΩ)

Σεμινάριο   με θέμα  «Πρώτες βοήθειες σε παιδιά» διοργανώνει το Δημοτικό Σχολείο Κίρρας σε συνεργασία με το Κέντρο Υγείας Ιτέας την Πέμπτη 4/5/2017 και ώρα 19:00 στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δημοτικού Σχολείου Κίρρας.  Ενημέρωση (ΕΔΩ)

Επιμορφωτικό σεμινάριο παρουσίασης του προγράμματος του British Council με τίτλο: “Δεξιότητες Ζωής” διοργανώνει σε συνεργασία με το British Council η Δ/νση Πρωτοβάθμιας/Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης ΦΩΚΙΔΑΣ , την Παρασκευή 31 Μαρτίου 2017 και ώρες 4.00-7.00 μμ στη Βιβλιοθήκη του ΓΕΛ Άμφισσας. Ενημερωθείτε (ΕΔΩ)

Ημερίδα   με θέμα:   «Διαπολιτισμική Εκπαίδευση».
Η Ημερίδα θα διεξαχθεί στη Λαμία στις 11 Φεβρουαρίου 2017  ημέρα  Σάββατο  στην Αίθουσα εκδηλώσεων του Κάστρου Λαμίας. Ενημερωθείτε (ΕΔΩ)

Ημερίδα ενημέρωσης για τα Ευρωπαϊκά Προγράμματα Erasmus+
τη Δευτέρα, 17 Οκτωβρίου 2016, ώρα 10.30 π.μ.
στο ισόγειο του κτηρίου της παλαιάς Νομαρχίας (Γιδογιάννου 31) στην Άμφισσα. Ενημερωθείτε   (ΕΔΩ)

Ημερίδα εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του Νομού Φωκίδας «Εκπαίδευση για την Αειφόρο Ανάπτυξη», την Τετάρτη, 12 Οκτωβρίου 2016 από τις 17.00 ως τις 20.30 στο χώρο του ΚΠΕ (Ιπποκράτους 3) στην Άμφισσα. Ενημερωθείτε (ΕΔΩ)