Ομάδες Σχολείων

• Τροποποίηση αποφάσεων του Δημοτικού Συμβουλίου Δωρίδος περί παροχής χρηματικού επιδόματος σε Εκπαιδευτικούς και Αγροτικούς Ιατρούς.

Το Δημοτικό Συμβούλιο Δωρίδος τροποποιεί τις αποφάσεις περί χορήγησης χρηματικών επιδομάτων στέγασης και σίτισης, χωρίς εισοδηματικά κριτήρια ως εξής:

Α) Ποσό 200,00 ευρώ μηνιαίως, ως βοήθημα για την κάλυψη αναγκών στέγασης και
    Β) Ποσό 150,00 ευρώ μηνιαίως, ως βοήθημα για την κάλυψη αναγκών σίτισης σε:
    – Έως δύο (2) αγροτικούς ιατρούς που υπηρετούν ή θα επιλέξουν να υπηρετήσουν στο Κέντρο Υγείας Λιδωρικίου
    – Έως επτά (7) Εκπαιδευτικούς όλων των βαθμίδων που θα επιλέξουν να υπηρετήσουν στις σχολικές Μονάδες Λιδωρικίου
    – Έναν (1) Εκπαιδευτικό που θα επιλέξει να υπηρετήσει στο σχολείο Δεύτερης Ευκαιρίας στο Κατάστημα Κράτησης Μαλανδρίνου
    και για συνολικό χρονικό διάστημα έως τρία (3) έτη από τον πρώτο μήνα καταβολής, ήτοι από 1.1.2024 다운로드.

Σχ. το Διαβιβαστικό του Δήμου Δωρίδος και το Απόσπασμα από το Πρακτικό 21/2023 συνεδρίασης του Δημοτικού Συμβουλίου Δωρίδος 다운로드.

• Κατανομή των σχολικών μονάδων Δ.Π.Ε. ΦΩΚΙΔΑΣ σε ομάδες Δημοτικών Σχολείων και Νηπιαγωγείων  다운로드. Σχετ. η με αρ. πρωτ. Ν.2.2/1349/17-10-2018 απόφαση της Δ.Π.Ε. Φωκίδας.