Διοργάνωση άλλων φορέων

날씨 예보
  • «Η Τεχνητή Νοημοσύνη και η αξιοποίησή της στην εκπαιδευτική διαδικασία»-Διαδικτυακό Εκπαιδευτικό Σεμινάριο 다운로드. Στα πλαίσια του 11ου Μαθητικού Διαγωνισμού με τίτλο «Δημιουργώντας τα δικά μας παιχνίδια», αλλά και του Δικτύου «Τα σχολεία αναζητούν την ιστορία τους» το Μουσείο Σχολικής Ζωής και Εκπαίδευσης συνδιοργανώνει ένα διαδικτυακό επιμορφωτικό σεμινάριο σε συνεργασία με Διευθύνσεις Εκπαίδευσης και λοιπούς φορείς με θέμα: «Η Τεχνητή Νοημοσύνη και η αξιοποίησή της στην εκπαιδευτική διαδικασία» την Πέμπτη 28 Μαρτίου και ώρα 17:00-19:00 μ.μ 영어 책 다운로드.. Σχ. το ενημερωτικό έγγραφο και η φόρμα συμμετοχής  다운로드.
  • Πρόσκληση σεμινάριο με θέμα: «Προσχολική Αγωγή και Συμπερίληψη: Ενίσχυση των Εκπαιδευτικών Δεξιοτήτων» Το Κέντρο Μέριμνας Οικογένειας και Παιδιού και η Π.Δ.Ε.  Αττικής διοργανώνουν διαδικτυακό σεμινάριο τη Δευτέρα 30/10/2023 και ώρα 14:00-15:30. Η Πρόσκληση
  • Διαδικτυακή επιμορφωτική ημερίδα εκπαιδευτικών Αγγλικής.   Πρόσκληση  σε Πανελλαδική Διαδικτυακή Ημερίδα ΠΕ 06 την Τετάρτη 4 Οκτωβρίου 2023, 18:00-21:00 με θέμα «Course and lesson plan design: The ‘what’, the ‘how’ and the ‘why’»