Κατανομή θέσεων στα Κ.Ε.Σ.Υ.

Κατανομή στα Κέντρα Εκπαιδευτικής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης (Κ.Ε.Σ.Υ.) κατά κλάδο των θέσεων α) εκπαιδευτικών με εξειδίκευση στην Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση (Ε.Α.Ε.), β) Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) και γ) εκπαιδευτικών όλων των κλάδων που υπηρετούν στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση με εξειδίκευση στη συμβουλευτική στον επαγγελματικό προσανατολισμό.
Ενημερωθείτε για την κατανομή θέσεων εκπαιδευτικών στα Κ.Ε.Σ.Υ  ΦΕΚ 3233/τ. β /7-8-2018.

Παράταση Υποβολής Ενστάσεων για Αποσπάσεις ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι σε συνέχεια της ανάρτησης των προσωρινών αξιολογικών πινάκων κατάταξης των εκπαιδευτικών που υπέβαλαν αίτηση απόσπασης για τις ελληνόγλωσσες μονάδες εξωτερικού ως ημερομηνία υποβολής των ενστάσεων στην ηλεκτρονική διεύθυνση  enstaseis-dipode@minedu.gov.gr, αντί της Δευτέρας 16 Ιουλίου και ώρα 24.00 ορίζεται η Τετάρτη 18 Ιουλίου 2018 και ώρα 24:00.

Εγκύκλιος ενστάσεων, αιτήσεων …. και νέων αποσπάσεων

Υποβολή ενστάσεων, αιτήσεων επανεξέτασης, ανάκλησης απόσπασης, τροποποίησης αποσπάσεων και νέων αιτήσεων απόσπασης εκπαιδευτικών Π.Ε. και Δ.Ε. για το διδακτικό έτος 2018-19. (ΕΔΩ)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2017-2018

Ενημερωθείτε (ΕΔΩ)

Χρήση Ηλεκτρονικών Συσκευών στις σχολικές μονάδες

Χρήση Κινητών Τηλεφώνων και Ηλεκτρονικών Συσκευών στις σχολικές μονάδες της  Α/θμιας  & Β/θμιας Εκπαίδευσης. Εγκύκλιος του Υ.Π.Ε.Θ.   Φ.25/103373/Δ1/22-06-2018    (ΕΔΩ)

Προκήρυξη για την πλήρωση των θέσεων Συντονιστών Εκπαιδευτικού Έργου

• Προκήρυξη για την πλήρωση των θέσεων Συντονιστών Εκπαιδευτικού Έργου του Περιφερειακού Κέντρου Εκπαιδευτικού Σχεδιασμού (ΠΕ.Κ.Ε.Σ.)
  • Στερεάς Ελλάδας, με έδρα τη Λαμία.  (ΕΔΩ)
  • Θεσσαλίας (ΠΕ.Κ.Ε.Σ.), με έδρα τη Λάρισα (ΕΔΩ)
  •  Νοτίου Αιγαίου. (ΕΔΩ)
  •  Δυτικής Μακεδονίας, με έδρα την Κοζάνη. (ΕΔΩ)