Ανακοινώσεις

Ανακοίνωση Προσωρινών πινάκων Μορίων των Εκπαιδευτικών της Δ.Π.Ε. Φωκίδας που αιτούνται μετάθεση.

Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Φωκίδας σας ανακοινώνει τους Προσωρινούς Πίνακες με τα στοιχεία των Εκπαιδευτικών που αιτούνται μετάθεση:

α) Από Περιοχή σε Περιοχή

β) Για Βελτίωση ή Οριστική Τοποθέτηση

Τυχόν ενστάσεις επί των πινάκων θα υποβάλλονται στα Γραφεία της Διεύθυνσης από Πέμπτη 13-12-2018 έως και Δευτέρα 17-12-2018 και ώρα 14:00.

Κύρωση Αποτελεσμάτων Υπηρεσιακών Συμβουλίων

• Κύρωση των  αποτελεσμάτων των εκλογών για την ανάδειξη αιρετών εκπροσώπων στα Υπηρεσιακά Συμβούλια Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.  (ΕΔΩ)
  • Ορισμός σειράς εκλογής Αιρετών Εκπροσώπων Εκπαιδευτικών ΠΥΣΠΕ Φωκίδας.  (ΕΔΩ)

Εγκύκλιος Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων 2018-19

ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ και ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ (Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Αγωγής Υγείας, Πολιτιστικών Θεμάτων) για το ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2018-2019. (ΕΔΩ)

Τα Σχέδια Προγραμμάτων υποβάλλονται έως τις 21 Δεκεμβρίου 2018 στον/στην αντίστοιχο/η Υπεύθυνο/η της οικείας Διεύθυνσης Εκπαίδευσης.

Ανάθεση παιδαγωγικής ευθύνης σε Σ.Ε.Ε. – Τοποθέτηση Προϊσταμένων Κ.Ε.Σ.Υ.

Ανάθεση Παιδαγωγικής & Επιστημονικής Ευθύνης Σχολικών Μονάδων, Ε.Κ. και Κ.Ε.Α. σε Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης  Πρωτοβάθμιας & Δευτεροβάθμιας  Εκπαίδευσης Στερεάς Ελλάδας. Ενημερωθείτε (ΕΔΩ)

Τοποθέτηση Προϊσταμένων των Κέντρων Εκπαιδευτικής και  Συμβουλευτικής Υποστήριξης (Κ.Ε.Σ.Υ.) της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Στερεάς Ελλάδας. Ενημερωθείτε (ΕΔΩ)

Έναρξη λειτουργίας ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Στερεάς Ελλάδας

• «Έναρξη λειτουργίας ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Στερεάς Ελλάδας. Χαιρετισμός προς την εκπαιδευτική κοινότητα»  Ενημερωθείτε (ΕΔΩ)