Διαθέσεις εκπ/κων για συμπλήρωση υποχρεωτικού ωραρίου

Διάθεση εκπαιδευτικών κλάδων ΠΕ70, ΠΕ05, Πε06, ΠΕ07, ΠΕ11, ΠΕ79, και ΠΕ86 για συμπλήρωση  του υποχρεωτικού διδακτικού τους ωραρίου. (ΕΔΩ)

Διάθεση εκπαιδευτικών κλάδων ΠΕ70,  Πε06, ΠΕ08, ΠΕ91, και για συμπλήρωση  του υποχρεωτικού διδακτικού τους ωραρίου. (ΕΔΩ)

Τοποθετήσεις προσωρινών αναπληρωτών διδακτικού έτους 2018-19

Κύρωση αποφάσεων ΠΥΣΠΕ 31-08-2018

Κύρωση από τον Δ/ντη Π.Ε. Φωκίδας των  με αριθμό  11/31-08-2018   πράξεων του Π.Υ.Σ.Π.Ε.

• Απόσπαση κ. Παρισούλη Νικόλαου,  Εκπ/κού   κλάδου  ΠΕ70-Δασκάλων  του 8/θεσίου Δημοτικού Σχολείου Γαλαξιδίου, λόγω  λειτουργικής   υπεραριθμίας.  (ΕΔΩ)
  • Απόσπαση  κ. Βέργου  Γαρυφαλλιάς, Εκπ/κού κλάδου ΠΕ70-Δασκάλων  του 6/θ Δ. Σ. Κίρρας, σε σχολική μονάδα εντός του Π.Υ.Σ.Π.Ε. Φωκίδας.  (ΕΔΩ)
  •  Ανάκληση απόσπασης  της κ. Μπάκουλη Μαρίας,  Εκπ/κού  κλάδου ΠΕ60-Νηπ/γών  του 3ου 2/θ Νηπ/γείου  ΄Αμφισσας, στο 1/θέσιο Νηπ/γείο  Δελφών.  (ΕΔΩ)
  • Ορισμός  προσωρινών Προϊσταμένων   1/θεσίων και 2/θεσίων  Δημοτικών Σχολείων  και  Νηπιαγωγείων.  (ΕΔΩ)

Υλοποίηση δράσης με τίτλο «Η τσάντα στο σχολείο»

Σε συνέχεια της με αρ. πρωτ. Φ.7/219218/13-12-2017 εγκυκλίου του ΥΠΠΕΘ και της 49/30-11-2017 Πράξης του ΔΣ του ΙΕΠ, ενημερώνουμε ότι η εκπαιδευτική δράση «Η τσάντα στο σχολείο» συνεχίζει να υλοποιείται και το σχολικό έτος 2018-19 στα Δημοτικά  Σχολεία της χώρας.   Ενημερωθείτε (ΕΔΩ)

Δικαιολογητικά Πρόσληψης Αναπληρωτών 2018-19

Σας καλωσορίζουμε στην Περιφέρειά μας και σας γνωρίζουμε ότι για την ομαλή διεξαγωγή της διαδικασίας πρόσληψης και τοποθέτησής σας σε σχολικές μονάδες της αρμοδιότητάς μας θα πρέπει να φροντίσετε και να μας υποβάλετε  κατά την πρώτη ημέρα που θα αναλάβετε υπηρεσία τα παρακάτω δικαιολογητικά σε φωτοαντίγραφα, καθώς διενεργούνται υποχρεωτικοί έλεγχοι γνησιότητας. Ενημερωθείτε (ΕΔΩ)

Οδηγίες για τη διδασκαλία μαθημάτων Δημοτικού Σχολείου

Ενημερωθείτε για τις Οδηγίες Διδασκαλίας μαθημάτων όλων των τάξεων Δημοτικού Σχολείου.

Πρόσκληση υποψηφίων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Πρόσκληση υποψηφίων εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης δήλωσης προτίμησης για πρόσληψη ως αναπληρωτών ή και ωρομισθίων το σχολικό έτος 2018-19.  Ενημερωθείτε από την εγκύκλιο.

Κατανομή θέσεων στα Κ.Ε.Σ.Υ.

Κατανομή στα Κέντρα Εκπαιδευτικής και Συμβουλευτικής Υποστήριξης (Κ.Ε.Σ.Υ.) κατά κλάδο των θέσεων α) εκπαιδευτικών με εξειδίκευση στην Ειδική Αγωγή και Εκπαίδευση (Ε.Α.Ε.), β) Ειδικού Εκπαιδευτικού Προσωπικού (Ε.Ε.Π.) και γ) εκπαιδευτικών όλων των κλάδων που υπηρετούν στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση με εξειδίκευση στη συμβουλευτική στον επαγγελματικό προσανατολισμό.
Ενημερωθείτε για την κατανομή θέσεων εκπαιδευτικών στα Κ.Ε.Σ.Υ  ΦΕΚ 3233/τ. β /7-8-2018.

Προμήθεια Βιβλίων Γαλλικής και Γερμανικής Γλώσσας για τις Ε’ και Στ’ τάξεις του Δημοτικού Σχολείου το σχολ. έτος 2018-2019

1. Διαδικασία προμήθειας Βιβλίων Γαλλικής και Γερμανικής Γλώσσας για τις Ε΄ και Στ΄ τάξεις του Δημοτικού Σχολείου κατά το σχολικό έτος 2018-2019
  2. Έγκριση καταλόγου κατάλληλων βιβλίων Γαλλικής Γλώσσας για τις Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις του Δημοτικού Σχολείου 2018-2019
  3. Έγκριση καταλόγου κατάλληλων βιβλίων Γερμανικής Γλώσσας για τις Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεις του Δημοτικού Σχολείου 2018-2019