Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων

belos_right

Οι αιτήσεις συμμετοχής σε προγράμματα των Κ.Ε.ΠΕ.Α. Περιφερειακής Δ/νσης Στερεάς Ελλάδας καθώς και τα σχέδια Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων υποβάλλονται στη Διεύθυνση μας έως 15/12/2021.

belos_right

Ενημερωθείτε ΕΔΩ για την Απόφαση Έγκρισης Προγραμμάτων  Σχολικών Δραστηριοτήτων Σχολικών Μονάδων Π.Ε. Φωκίδας για το σχολικό έτος 2020-2021.

belos_right

1ο Δ.Σ 다운로드. Άμφισσας Ευρωπαϊκά Προγράμματα – ERASMUS+ 2018-2020.

ERASMUS-1oDS AMFISSAS

Ενημερωθείτε για τις δράσεις που υλοποιήθηκαν (ΕΔΩ)

belos_right

Στο σύνδεσμο που ακολουθεί θα βρείτε εκπαιδευτικό υλικό για την ενημέρωση των μαθητών σχετικά με την προστασία των προσωπικών δεδομένων και της ιδιωτικότητας στο διαδίκτυο από την Αρχή Προστασίας Δεδομένων. (ΕΔΩ)

belos_right

Στο σύνδεσμο που ακολουθεί θα βρείτε πλούσιο υλικό από τον Οργανισμό Αντισεισμικού Σχεδιασμού και Προστασίας  다운로드. (ΕΔΩ)

belos_right

Εκπαιδευτικές επισκέψεις και επιμορφωτικές δράσεις στα Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (νυν ΚΕΑ) για το σχολικό έτος 2019-2020. Έως τις 21/02/2020 αιτήσεις.  Ενημερωθείτε σχετικά από την εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ. (ΕΔΩ) Αίτηση σχολικής μονάδας σε ΚΠΕ (ΕΔΩ)

belos_right

ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ και ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ (Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Αγωγής Υγείας, Πολιτιστικών Θεμάτων)  για το σχολικό έτος 2019-2020. Ενημερωθείτε από την εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ 다운로드. (ΕΔΩ)

belos_right

Εκπαιδευτικές επισκέψεις και επιμορφωτικές δράσεις στα Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης (νυν ΚΕΑ) για το σχολικό έτος 2018-19. Ενημερωθείτε (ΕΔΩ) 다운로드.

Έως τις 22/01/2019 οι εκπαιδευτικοί των σχολικών μονάδων καταθέτουν στους αρμόδιους Υπεύθυνους των οικείων Διευθύνσεων Εκπαίδευσης αίτηση παρακολούθησης εκπαιδευτικού προγράμματος σε ΚΠΕ.

belos_right

Έγκριση προγραμμάτων  σχολικών δραστηριοτήτων Σχολικών Μονάδων Π.Ε 영화 산타바바라 다운로드. Φωκίδας για το σχολικό έτος 2018-2019.  Ενημερωθείτε (ΕΔΩ)

belos_right

ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ και ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ (Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης, Αγωγής Υγείας, Πολιτιστικών Θεμάτων) για το ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2018-2019. (ΕΔΩ)Τα Σχέδια Προγραμμάτων υποβάλλονται έως τις 21 Δεκεμβρίου 2018 στον/στην αντίστοιχο/η Υπεύθυνο/η της οικείας Διεύθυνσης Εκπαίδευσης 새소식 다운로드.

belos_right

Ανάρτηση εγκεκριμένων από το ΥΠ.Π.Ε.Θ. δράσεων στο χώρο της εκπαίδευσης κατά το σχολικό έτος 2018- 2019 στο σύνδεσμο http://e-yliko.minedu.gov.gr/ και κάτω από το σύνδεσμο «Ενημερωτικό Υλικό», υπάρχει η επιλογή «Εγκεκριμένα προγράμματα 2018-19» με το εξής υπομενού:
Περιβαλλοντική Εκπαίδευση
Αγωγή Υγείας
Αγωγή Σταδιοδρομίας
Πολιτιστικά Θέματα
Εκδηλώσεις(Φεστιβάλ)
Διαγωνισμοί
Αθλητικές δράσεις και προγράμματα

belos_right

Προγράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων που υλοποιήθηκαν κατά το σχολικό έτος 2017-18 (ΕΔΩ) ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ 2017-2018

belos_right

Τοποθέτηση Εκπαιδευτικού ως Υπ.  Σχολικών Δραστηριοτήτων της Δ/νσης Π. Ε. Φωκίδας με τη διαδικασία της απόσπασης για το σχολικό έτος 2017-2018. Ενημερωθείτε (ΕΔΩ)

belos_right Εκπαιδευτικές επισκέψεις και επιμορφωτικές δράσεις στα Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης για το σχολικό έτος 2017-18. Ενημερωθείτε (ΕΔΩ)

belos_rightΕνημερωθείτε από την εγκύκλιο για το καλύτερο σχεδιασμό και υλοποίηση Προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων για τη σχολική χρονιά 2017-2018. (ΕΔΩ)

belos_rightΠρογράμματα Σχολικών Δραστηριοτήτων που υλοποιήθηκαν κατά το σχολικό έτος 2016-17 (ΕΔΩ)

belos_rightΑπόφαση έγκρισης προγραμμάτων σχολικών δραστηριοτήτων Σχολικών Μονάδων για το σχολ. έτος 2016-17. (ΕΔΩ)

belos_rightΕκπαιδευτικές επισκέψεις στα Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης για το σχολικό έτος 2016-17. (ΕΔΩ)

belos_rightΣε συνέχεια της Αρ.Πρωτ.  170596/ΓΔ4/13-10-2016/ΥΠΠΕΘ εγκύκλιου Σχολικών Δραστηριοτήτων σας ενημερώνουμε ότι παρατείνεται η ημερομηνία υποβολής προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων έως τις 18 – 11 – 2016.

belos_rightΕγκύκλιος προγραμμάτων Σχολικών Δραστηριοτήτων 2016-17. Ενημερωθείτε (ΕΔΩ)

belos_rightΚαθορισμός Νομών Εμβέλειας για τις επισκέψεις στα ΚΠΕ.  Ενημερωθείτε (ΕΔΩ)