ΕΝΤΥΠΑ για Υπερωρίες και Οδοιπορικά

ΥΠΕΡΩΡΙΕΣ

ΜΟΝΙΜΟΙ και ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ (ΕΣΠΑ – τακτικού προϋπολογισμού)

Διακαιολογητικά (για κάθε μήνα)

1. Ημερολογικός Πίνακας (για υπερωρίες)
  2. Ωρολόγιο Πρόγραμμα (φωτοαντίγραφο επικυρωμένο) να φαίνονται καθαρά οι επιπλέον ώρες του προγράμματος .
  3. Πράξη Ανάληψης Αναπληρωτή ΕΣΠΑ (αντίγραφο επικυρωμένο) 다운로드.
  4. Δεν καταβάλλονται αποδοχές για υπερωρίες άνω των 20 ωρών ανά μήνα.

Προσοχή: Χωρίς Ωρολόγιο Πρόγραμμα επικυρωμένο και Πράξη Ανάληψης επικυρωμένη Αναπληρωτή , ΔΕΝ καταβάλλονται οι υπερωρίες και καθυστερούν και οι υπόλοιποι που δικαιούνται 다운로드.

ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΑ

ΜΟΝΙΜΟΙ και ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ τακτικού προϋπολογισμού

Δικαιολογητικά (για κάθε μήνα)

1. Ημερολογικός Πίνακας (για οδοιπορικά)
  2. Υπεύθυνη Δήλωση για τον τόπο κατοικίας ( ΕΝΤΥΠΟ 1 )
  3. Υπεύθυνη Δήλωση μέσου μεταφοράς ( ΕΝΤΥΠΟ 2 )
  4. Φωτοτυπία της Άδειας Κυκλοφορίας του αυτοκινήτου .
  5. Φωτοτυπία της Άδειας Οδήγηση του μετακινούμενου 다운로드.
  6. Αποδείξεις διοδίων σε περίπτωση που υπάρχουν στη διαδρομή. Επιβάλλεται να ακολουθήσουν τη διαδρομή με τα διόδια.
  7. Πρωτότυπα εισιτήρια ή οι αποδείξεις είσπραξης/πληρωμών για μετακινούμενους με ΚΤΕΛ κτλ 다운로드.
  8. Αναφορά Ανάληψης Υπηρεσία Αναπληρωτή επικυρωμένη.
  9. Ωρολόγιο ή Ωρολόγια Προγράμματα επικυρωμένα Visual studio 2013 express download.
  10. Έντυπο/ψηφιακό έγγραφο υπολογισμού των χιλιομετρικών αποστάσεων (το εκδίδει η Δ/νση ΠΕ)

ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΑ

ΕΣΠΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ

στο εξής σε 2 φάσεις :

Α΄ ΦΑΣΗ : Σεπτέμβριος – Φεβρουάριος επόμενου έτους (αποστολή δικαιολογητικών αρχές Μαρτίου)

Β΄ ΦΑΣΗ : Μάρτιος – Ιούνιος (αποστολή δικαιολογητικών από 15 Ιουνίου ….. με τη λήξη των μαθημάτων)

Δείτε τα  Δικαιολογητικά για Οδοιπορικά Αναπληρωτών ΕΣΠΑ

σύμφωνα με την αρθ 1733_12-4-2024  «Διαδικασία και Παραστατικά εκκαθάρισης οδοιπορικών εξόδων συμπλήρωσης ωραρίου στο πλαίσιο των Πράξεων ΕΣΠΑ και ΠΔΕ 2023-2024»

1 다운로드. Κατάσταση Πληρωμής Δαπάνης-Υπόδειγμα 1 (Α΄ ΦΑΣΗΣ) και Υπόδειγμα 1 (Β΄ ΦΑΣΗΣ)

2.  Απουσιολόγια πρωτότυπα Σχολικών Μονάδων που διατίθεται ο αναπληρωτής, ανά μήνα

3. Βεβαίωση Μετακινήσεων-Υπόδειγμα 2 (Α΄ ΦΑΣΗΣ) και Υπόδειγμα 2 (Β΄ ΦΑΣΗΣ)

4 출사 사진 다운로드. Υπεύθυνη Δήλωση για τον τόπο κατοικίας

5.α)  Υπεύθυνη Δήλωση μέσου μεταφοράς

5.β)  Φωτοτυπία της Άδειας Κυκλοφορίας του αυτοκινήτου και  Φωτοτυπία της Άδειας Οδήγηση του μετακινούμενου.

6. Αποδείξεις διοδίων σε περίπτωση που υπάρχουν στη διαδρομή 다운로드. Επιβάλλεται να ακολουθήσουν τη διαδρομή με τα διόδια.

7. Πρωτότυπα εισιτήρια ή οι αποδείξεις είσπραξης/πληρωμής για μετακινούμενους με ΚΤΕΛ κτλ 다운로드.

ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ:

Τα δικαιολογητικά συμπληρωμένα και υπογεγραμμένα αποστέλλονται στη Δ.Π.Ε. Φωκίδας για :

• την Α΄ Φάση (ΣΕΠ-ΦΕΒ) αποστέλλονται αρχές Μαρτίου και
  • την Β΄ Φάση (ΜΑΡ-ΙΟΥΝ) αποστέλλονται με τη λήξη των μαθημάτων κάθε διδακτικού έτους (γύρω στις 15/6/……..) πριν την απόλυση των αναπληρωτών 다운로드.

Από τη λήξη των μαθημάτων μέχρι τη λήξη της Σύμβασης, οι αναπληρωτές Εκπαιδευτικοί/Ε.Ε.Β/Ε.Β.Π. παραμένουν στο σχολείο τοποθετήσεις και κατά συνέπεια δεν υπολογίζονται οδοιπορικά έξοδα για το διάστημα αυτό.