Παγκόσμια Ημέρα Περιβάλλοντος 2024

Για το σχολικό έτος 2023-2024 το θέμα του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Περιβάλλοντος είναι: «Φροντίζω και Αγαπώ το Περιβάλλον – Ενημερώνομαι, Συμμετέχω και Ενεργώ» και εστιάζει στην ευαισθητοποίηση και ενημέρωση της εκπαιδευτικής κοινότητας σε θέματα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Αειφόρου Ανάπτυξης, με κεντρικό θεματικό άξονα το Περιβάλλον και την Κλιματική Αλλαγή 삼성 마이그레이션 다운로드.

Στο πλαίσιο, λοιπόν, του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Περιβάλλοντος, παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί των Σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης της χώρας, καθώς και οι Παιδαγωγικές Ομάδες (Π.Ο.) των Κ.Ε.ΠΕ.Α., να οργανώσουν δράσεις ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης κατά το χρονικό διάστημα από 4 Ιουνίου έως 6 Ιουνίου 2024 다운로드.

Σχετ. το με αρ. πρ. 60277/Δ7/03-06-2024 έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α 다운로드.