Προσλήψεις αναπληρωτών ΕΣΠΑ 2023-2024 (Γ΄ Φάση)

Ημερομηνίες Γ΄ φάσης πρόσληψης αναπληρωτών εκπαιδευτικών 2023-2024:

• Αίτηση-Δήλωση προτιμήσεων στο ΟΠΣΥΔ για τοποθέτηση σε σχολικές μονάδες από τους υποψηφίους την Τρίτη 31 Οκτωβρίου 2023 연말정산 pdf 다운로드.

• Προθεσμία ανάληψης υπηρεσίας στις σχολικές μονάδες από την Πέμπτη 2 έως και την Παρασκευή 3 Νοεμβρίου 2023, απευθείας στην σχολική μονάδα πρόσληψής τους 성령이 오셨네 다운로드. Εάν τοποθετούνται σε περισσότερες από μία σχολικές μονάδες, η ανάληψη υπηρεσίας λαμβάνει χώρα στη σχολική μονάδα όπου θα παρέχονται οι περισσότερες ώρες διδασκαλίας 자바 컴파일러 다운로드.

Οι αναπληρωτές θα πληροφορηθούν μέσω γραπτού μηνύματος SMS τη σχολική μονάδα τοποθέτησής τους την Τετάρτη 1 Νοεμβρίου 2023 컴퓨터 메모장 다운로드.

Γενικές οδηγίες για κάθε κατηγορία πρόσληψης αναπληρωτών

• Η ανάληψη υπηρεσίας θα πρέπει να ολοκληρώνεται μέχρι τις 14.30 της εκάστοτε ημέρας που έχει οριστεί για ανάληψη υπηρεσίας, προκειμένου στη συνέχεια να διενεργούνται οι απαραίτητες επεξεργασίες ενημέρωσης στα πληροφοριακά συστήματα ΕΡΓΑΝΗ και Διαύγεια.
• Οι προσλαμβανόμενοι αναπληρωτές που δύνανται να συνάψουν ψηφιακή σύμβαση μέσω του anaplirotes.gov.gr θα πρέπει να έχουν αποδεχτεί τη σύμβασή τους μέχρι τις 14:59 της ίδιας ημέρας που παρουσιάζονται στα σχολεία.
 Σε διαφορετική περίπτωση, δεν διασφαλίζεται η ανάληψη υπηρεσίας του αναπληρωτή τη συγκεκριμένη ημέρα.

Ενημερωθείτε αναλυτικότερα από την ιστοσελίδα του Υ.ΠΑΙ.Θ.Α. για τις προσλήψεις των αναπληρωτών ΕΣΠΑ 2023-2024.

Ενημερωθείτε από την ιστοσελίδα της ΔΠΕ Φωκίδας και την επιλογή Αναπληρωτές ΕΣΠΑ 2023-2024 για τη διαδικασία, τα δικαιολογητικά, τις αποφάσεις πρόσληψης, τοποθέτησης κτλ.

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ/ΕΕΠ/ΕΒΠ ΣΧΟΛ. ΕΤΟΥΣ 2023-2024

Αξιότιμοι/-μες κκ. συνάδελφοι/-ισσες,

Σας καλωσορίζουμε στην Περιφέρειά μας και σας γνωστοποιούμε τα βήματα της διαδικασίας πρόσληψης αναπληρωτών εκπαιδευτικών/ΕΕΠ/ΕΒΠ στις σχολικές μονάδες της Περιφέρειάς μας,  κατά την πρώτη ημέρα ανάληψης υπηρεσίας :

1. Μόλις παρουσιαστείτε στο σχολείο, ΑΜΕΣΑ, δηλώνεται, η ανάληψη υπηρεσίας σας, στο MYSCHOOL από τη σχολική μονάδα.
  2. Στη συνέχεια, γίνεται η σύναψη ψηφιακής σύμβασης εργασίας, αν είναι δυνατόν το αργότερο μέχρι 14:00 (λόγω καθυστέρησης σύνδεσης) μέσω της εφαρμογής anaplirotes.gov.gr με τους κωδικούς TAXISNET . Μετά τη σύναψη της ψηφιακής σύμβασης, θα σας αποσταλεί μήνυμα SMS εντός 48 ωρών, για τη λήψη έγκυρου ψηφιακού αντιγράφου της σύμβασής σας, το οποίο θα είναι διαθέσιμο στην εφαρμογή anaplirotes.gov.gr .  (Στην εξαιρετική περίπτωση αδυναμίας σύνδεσης με την εφαρμογή, επικοινωνείτε μαζί μας, στα 2265028301, 2265029966 για να μας ενημερώσετε.)
  3. Στη συνέχεια, να συμπληρωθούν και υπογραφούν τα έγγραφα της πρόσληψης, όμως προσοχή, πρώτα η «Ανάληψη Υπηρεσίας» που λαμβάνει το πρώτο πρωτόκολλο και μετά οι άλλες αιτήσεις, όπως: α) αίτηση αναγνώρισης οικογενειακού επιδόματος, β) αίτηση αναγνώρισης μεταπτυχιακού/διδακτορικού, γ) αίτηση αναγνώρισης προϋπηρεσίας, δ) Απογραφικό, ε) αίτηση μειωμένου ωραρίου λόγω τέκνου ή 10ετής προϋπηρεσίας, στ) αίτηση αδειών μητρότητας (κύησης, λοχείας, ανατροφής) κτλ.
  4. Τα δικαιολογητικά ελέγχονται από τον Διευθυντή της σχολικής μονάδας. Τα πρωτότυπα δικαιολογητικά αποστέλλονται στην ΔΠΕ και στη σχολική μονάδα ανοίγεται νέος φάκελος για κάθε αναπληρωτή για κάθε σχολικό έτος, με τα αντίγραφα των δικαιολογητικών του.