Συμπληρωματική Ανακοίνωση της Εθνικής Μονάδας Συντονισμού Erasmus+/I.K.Y.

Αναρτήθηκε η Συμπληρωματική Ανακοίνωση της Εθνικής Μονάδας Συντονισμού Erasmus+/I.K.Y 다운로드. για τους Τομείς της Σχολικής Εκπαίδευσης όσον αφορά στην πρόσκληση υποβολής προτάσεων του νέου Προγράμματος Erasmus+ για το 2024 다운로드.

Η καταληκτική ημερομηνία για τη Βασική Δράση 1 στους τομείς της Εκπαίδευσης και της Κατάρτισης είναι  η 20η Φεβρουαρίου 2024 (13:00 ώρα Ελλάδος), ενώ για τη Βασική Δράση 2 στους Τομείς της Εκπαίδευσης και της Κατάρτισης καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων είναι 5η Μαρτίου 2024 (13:00 ώρα Ελλάδος) 다운로드.

•    Ειδικά για τις  Μικρής κλίμακας συμπράξεις (Small-scale Partnerships) :
o    Α’ κύκλος επιλογής: 5 Μαρτίου 2024, 13:00 ώρα Ελλάδος
o    Β’ κύκλος επιλογής: 1 Οκτωβρίου 2024, 13:00 ώρα Ελλάδος

• Για τις αιτήσεις διαπίστευσης στους τομείς της Σχολικής Εκπαίδευσης η καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων είναι η 1η Οκτωβρίου 2024 (13:00 ώρα Ελλάδος) 다운로드.

Για περισσότερες πληροφορίες o  Οδηγός Erasmus+ για το 2024 και τα 10 βήματα για την κατάθεση μιας αίτησης στο Erasmus+ 2024 다운로드.

Ενημερωθείτε και από τις Παρουσιάσεις της Ενημερωτικής Ημερίδας Erasmus+ , η οποία διοργανώθηκε από το Ι.Κ.Υ. σε συνεργασία με τη Δ.Π.Ε. Φωκίδας και τη συμμετοχή της Δ.Δ.E. Φωκίδας.