Εγγραφές μαθητών/τριων στα Νηπιαγωγεία και τα Δημοτικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2020-2021

• Για το σχολικό έτος 2020-2021 οι εγγραφές στο Νηπιαγωγείο θα πραγματοποιηθούν ηλεκτρονικά από 15 έως 30 Μαΐου 2020 실비 키우기 1.9.2 다운로드. Εγγραφές μετά την 30η Μαΐου θεωρούνται εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση του Διευθυντή/ντριας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης. Την Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής θα υποβάλλει ο γονέας/κηδεμόνας για το Νηπιαγωγείο που ανήκει, βάσει της διεύθυνσης κατοικίας του σύμφωνα με τα όρια της σχολικής περιφέρειας του Νηπιαγωγείου, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://proti-eggrafi.services.gov.gr.   Οδηγίες για τις Εγγραφές στα Νηπιαγωγεία (ΕΔΩ)
  • Για το σχολικό έτος 2020-2021 οι αιτήσεις εγγραφών στα Δημοτικά Σχολεία  θα πραγματοποιηθούν από 15 έως 29 Μαΐου 2020
    Επισημαίνεται ότι τη σχολική χρονιά 2020-2021 στην Α΄ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2014 έως και 31-12-2014 다운로드.  Οδηγίες για εγγραφές στα Δημοτικά Σχολεία (ΕΔΩ)
  • Μπορείτε να δείτε τις σχολικές περιφέρειες των Νηπιαγωγείων και Δημοτικών Σχολείων Άμφισσας και Ιτέας (ΕΔΩ)
  • Σε περιπτώσεις που δεν είναι δυνατή η προσκόμιση αποδεικτικών διεύθυνσης μόνιμης κατοικίας, όπως αυτά αναφέρονται στις ως άνω σχετικές εγκυκλίους (λογαριασμό ΔΕΚΟ, μισθωτήριο συμβόλαιο, ή άλλο δημόσιο πρόσφατο έγγραφο), γίνονται αποδεκτά και αποδεικτικά από ιδιωτικούς  παρόχους ηλεκτρικής ενέργειας ή παρόχους κινητής ή σταθερής τηλεφωνίας 아파치 웹 서버 파일 다운로드. Στην περίπτωση αυτή ο γονέας/κηδεμόνας απαιτείται να προσκομίσει δύο τύπους δικαιολογητικών (πχ λογαριασμό κινητής τηλεφωνίας και λογαριασμό παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας, κλπ) που έχουν εκδοθεί στο όνομά του/της προς εγγραφή του τέκνου/τέκνων.  (ΕΔΩ)