Κατανομή ηλεκτρονικών συσκευών πληροφορικής (TABLETS) που διατέθηκαν από τη Σχολική Επιτροπή Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δήμου Δελφών

Η Διευθύντρια Διεύθυνσης Α/θμιας Εκπ/σης  Ν. Φωκίδας ευχαριστεί τη Σχολική Επιτροπή Α/θμιας Εκπ/σης Δήμου Δελφών για τη δωρεά πενήντα (50) TABLETS (LENOVOTABM8/Wi-Fi/2/32GB/GRAY), τα οποία διανεμήθηκαν στις σχολικές μονάδες της αρμοδιότητάς της, που ανήκουν στο Δήμο Δελφών, προκειμένου να διατεθούν σε μαθητές τους για προσωρινή χρήση, για την υλοποίηση της Εξ Αποστάσεως Εκπαίδευσης, σύμφωνα με τις εγκυκλίους του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων 다운로드. Οι ηλεκτρονικές συσκευές που διατίθενται αποτελούν εξοπλισμό των σχολείων, θα καταχωρηθούν στο πληροφοριακό σύστημα myschool και με μέριμνα των Διευθυντών και Προϊσταμένων τους θα παραδοθούν στους δικαιούχους μαθητές, για όσο διάστημα αυτό απαιτείται, σύμφωνα με τη με αριθμό 155692/ΓΔ4/14-11-2020 εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ 다운로드.

Διευκρινίζεται ότι οι ηλεκτρονικές συσκευές, διατίθενται στους μαθητές/τριες με δανεισμό, με βάση κοινωνικά και οικονομικά κριτήρια (χαμηλό εισόδημα, ανεργία γονέων/κηδεμόνων, η ιδιότητα μέλους μονογονεϊκής , πολύτεκνης, τρίτεκνης ή ορφανικής οικογένειας, η ύπαρξη δυσκολιών μάθησης) 다운로드.

Ενημερωθείτε από την απόφαση (ΕΔΩ)

Υπεύθυνη Δήλωση παραλαβής tablet από τους γονείς (ΕΔΩ)