다운로드

Αναστολή λειτουργίας σχολικών Μονάδων λόγω Covid-19

Λαμβάνοντας υπόψη την ανησυχία που έχει ανακύψει μετά την  επιβεβαίωση κρουσμάτων Covid-19 σε κοινότητες του Δήμου Δελφών και Δωρίδας και τα ερωτήματα που διατυπώνονται αναφορικά με το κλείσιμο σχολείων για προληπτικούς λόγους, σας ενημερώνουμε ότι σχετικά με την αναστολή λειτουργίας των σχολικών μονάδων ακολουθείται το από 11-11-2020 πρωτόκολλο του ΕΟΔΥ, που μας κοινοποιήθηκε με το με αρ.164635/ΓΔ4/02-12-2020 έγγραφο του ΥΠΑΙΘ, και το οποίο έχει αποσταλεί σε όλες τις σχολικές μονάδες της Περιφέρειάς μας και είναι αναρτημένο και στην ιστοσελίδα της Δ/νσης Π.Ε 다운로드. Φωκίδας.

Σύμφωνα με το ανωτέρω, η απόφαση για την αναστολή τμήματος ή τμημάτων ή όλης της σχολικής μονάδας λόγω Covid-19, λαμβάνεται από την Υπηρεσία μας, εφόσον υπάρχει/ουν επιβεβαιωμένο/α κρούσμα/τα στο σχολείο και σε κάθε περίπτωση, μόνο μετά από τη σχετική γνωμοδότηση της Προϊσταμένης της Δ/νσης Δημόσιας Υγείας & Κοινωνικής Μέριμνας της Περιφερειακής Ενότητας Φωκίδας 삼국지 13 다운로드.

Από την Δ/νση Π.Ε. Φωκίδας