Εγγραφές μαθητών στην Α΄τάξη του Δημοτικού Σχολείου για το σχολικό έτος 2021-2022

Στην Α΄ Τάξη του Δημοτικού Σχολείου για το σχολικό έτος 2021-2022 θα φοιτήσουν οι μαθητές που γεννήθηκαν από 1-1-2015 έως και 31-12-2015 다운로드. Οι αιτήσεις εγγραφών στα Δημοτικά Σχολεία  θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου  2021 마인크래프트 1.14.4 복돌.

Οι εγγραφές παρατείνονται  έως την Τετάρτη 31/3/2021 Return download.

Εγγραφές μετά την 20η Μαρτίου είναι εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση της Διευθύντριας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης zcodec.

Πριν από την έναρξη των εγγραφών η διεύθυνση του Δημοτικού Σχολείου αναρτά σε εμφανές σημείο της σχολικής μονάδας ή/και στη επίσημη ιστοσελίδα το σχολείου ανακοίνωση σχετικά με τις ώρες υποβολής των αιτήσεων, τα απαραίτητα δικαιολογητικά και τα όρια της σχολικής περιφέρειας 다운로드.

Οι μαθητές μπορούν να φοιτήσουν στο ολοήμερο πρόγραμμα χωρίς προϋποθέσεις για το σχολικό έτος 2021-2022 다운로드.

• Ενημερωθείτε για σχολικές περιφέρειες των Δημοτικών Σχολείων της Δ.Π.Ε. Φωκίδας (ΕΔΩ)
  • Ενημερωθείτε από την εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ. (ΕΔΩ)
  • Διευκρινίσεις σχετικά με τα δικαιολογητικά που αφορούν τη διεύθυνση μόνιμης κατοικίας (ΕΔΩ)