Εγγραφές μαθητών/τριών στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2021-2022

Στα Νηπιαγωγεία, για το σχολικό έτος 2021-2022 θα φοιτήσουν νήπια και προνήπια γεννημένα το 2016 και το 2017 인텔 드라이버 다운로드. Η φοίτηση όλων των πηνίων/προνηπίων είναι υποχρεωτική. Οι εγγραφές των προνηπίων στα Νηπιαγωγεία θα πραγματοποιηθούν ηλεκτρονικά από 1 έως 20 Μαρτίου 2021 다운로드.

Οι εγγραφές παρατείνονται  έως την Τετάρτη 31/3/2021 days 다운로드.

Εγγραφές μετά την 20η Μαρτίου είναι εκπρόθεσμες και χρειάζονται την έγκριση της Διευθύντριας Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης 다운로드.

Ο γονέας/κηδεμόνας θα υποβάλλει Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής προκειμένου να κάνει εγγραφή νηπίου/προνηπίου που θα φοιτήσει για πρώτη φορά σε δημόσιο νηπιαγωγείο και το οποίο δεν είναι ήδη εγγεγραμμένο σε άλλη σχολική μονάδα 스케치업8 브이레이 다운로드. Η Ηλεκτρονική αίτηση Εγγραφής θα υποβληθεί για το Νηπιαγωγείο που ανήκει το νήπιο/προνήπιο, βάσει της διεύθυνσης κατοικίας του, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://proti-eggrafi.services.gov.gr.

Οι γονείς των νηπίων που κρίνεται  ότι έχουν ανάγκη επαναφοίτησης καταθέτουν  εγκαίρως και πριν τις 20 Μαρτίου 2021  αίτημα προς  το νηπιαγωγείο, προκειμένου να εξεταστεί  σύμφωνα με τις ισχύουσες διατάξεις.  Ενημερωθείτε από το σχετικό έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ. (ΕΔΩ) και του ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Στερεάς Ελλάδας  (ΕΔΩ).

Οι μαθητές μπορούν να φοιτήσουν στο ολοήμερο πρόγραμμα χωρίς προϋποθέσεις για το σχολικό έτος 2021-2022.

• Οδηγίες για τη χρήση της εφαρμογής από τους γονείς (ΕΔΩ)
  • Ενημερωθείτε για σχολικές περιφέρειες των Νηπιαγωγείων της Δ.Π.Ε. Φωκίδας (ΕΔΩ)
  • Ενημερωθείτε από την εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ. (ΕΔΩ)
  • Ενημερωθείτε για τη διαδικασία επαναφοίτησης νηπίων (ΕΔΩ)